Usługi Obszary wsparcia

Jeśli zaistniała konieczność doraźnej pomocy prawnej w skomplikowanej kwestii związanej z produktem, fachowe wsparcie prawnika jest niezastąpionym rozwiązaniem. Utwierdzi Państwa w stosowanym rozwiązaniu lub ustrzeże przed błędnymi i kosztownymi decyzjami. Często także będzie stanowiła mocny argument w sporze z organami urzędowej kontroli i zapobiegnie konieczności płacenia kar administracyjnych.

Usługi
Kosmetyki / środki higieniczne

Kosmetyki / środki higieniczne

Regulacja prawna dotycząca kosmetyków może wydawać się skomplikowana. Z jednej strony prawo określa zarówno kwestie dotyczące bezpieczeństwa i charakterystyki produktu, jak również konieczność wskazania odpowiednich danych na etykiecie, ogranicza informacje jakimi możemy posługiwać się w prezentacji i reklamie produktów kosmetycznych i wskazuje obowiązki rejestracyjne. Z drugiej strony kary za nieprawidłowości mogą być naprawdę dotkliwe. Warto zatem zadbać o zgodność prawną.

Pasze i karmy dla zwierząt

Pasze i karmy dla zwierząt

Wszystko co jest podawane zwierzętom (gospodarskim lub domowym) do spożycia podlega pod wymogi prawa paszowego. Jednak jest ono bardzo skomplikowane i każdy rodzaj paszy lub karmy może podlegać innym przepisom – w zakresie ich rejestracji, znakowania czy przechowywania. Produkt ich nie spełniający może zaszkodzić zwierzętom a czasami ludziom. W takiej sytuacji możesz ponieść nie tylko konsekwencje administracyjne ze strony organu kontrolnego, ale i odszkodowawcze wobec swojego odbiorcy – zawsze lepiej się od takiej ewentualności zabezpieczyć.

Produkty konopne

Produkty konopne

Chcesz włączyć się w silny trend rynkowy i planujesz działać w branży produktów konopnych? Jesteś już silnym graczem, ale w codziennej działalności masz wątpliwości co do zgodności Twoich działań z prawem? Niezależnie, czy sprzedajesz krem do rąk z ekstraktem z konopi siewnych, olejek CBD, czy susz do palenia – znamy się na produktach konopnych, abyś był spokojny o swój biznes!

Wyroby medyczne

Wyroby medyczne

Chciałbyś wprowadzić na rynek narzędzie, przyrząd, urządzenie, oprogramowanie, materiał lub inny artykuł, stosowany u ludzi w celu diagnozowania, zapobiegania, monitorowania, leczenia lub łagodzenia przebiegu choroby, urazu lub upośledzenia? Twój produkt ma za zadanie badać, zastępować lub modyfikować budowy anatomicznej lub procesu fizjologicznego? To może być wyrób medyczny.

Wyroby do palenia / waporyzacji

Wyroby do palenia / waporyzacji

Ziołowe susze, produkty do waporyzacji i aromaterapii, liquidy do e-papierosów – rynek tego rodzaju produktów wciąż rośnie. Niestety prawo nie we wszystkich aspektach nadąża za trendami. Skutkuje to brakiem prostych i czytelnych regulacji. Sprawdź jak możemy wesprzeć Twój biznes!

Nawozy i substancje czynne

Nawozy i substancje czynne

Kategoria nawozów jest bardzo szeroka i oprócz nawozów oraz przeznaczonych dla nich substancji czynnych znajdziemy tutaj m.in. polepszacze gleby, podłoża do upraw czy stymulatory wzrostu. Unia Europejska coraz większą wagę przykłada do ich jakości i bezpieczeństwa przez co przyjmowane są nowe regulacje w tym zakresie.

Substancje chemiczne

Substancje chemiczne

Substancje chemiczne znajdujące się w wielu produktach mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt, a także negatywnie oddziaływać na środowisko. Dlatego regulacje dotyczące takich substancji dotyczącą bardzo wielu produktów (np. farb, tonerów do drukarek, produktów biobójczych, czy urządzeń elektrycznych).

Opakowania

Opakowania

Każdy materiał oraz produkt, który może mieć kontakt z żywnością – czy to będzie biodegradowalna tacka do dania gotowego od małego polskiego producenta czy bambusowe łopatki kuchenne z importowane Chin – podlega rygorystycznym wymogom bezpieczeństwa. Wprowadzając je do obrotu ponosisz pełną odpowiedzialność za ich spełnienie. Co więcej dochodzą do tego liczne wymogi związane z dokumentowaniem takiej sprzedaży oraz oznakowaniem samych produktów. Czy jesteś pewny, że wszystkie z nich spełniłeś?

Inne produkty

Inne produkty

Chcesz wprowadzić do obrotu produkt i napotykasz wiele wątpliwości prawnych, my oferujemy wsparcie w tej dziedzinie i chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Nieważne czy Twój produkt to zabawka, artykuł dla zwierzaka, ubranie, przybory plastyczne, rośliny w doniczkach, artykuły do pielęgnacji ubrań i obuwia, produkty dekoracyjne, sprzęt RTV i AGD, czy też sprzęt sportowy, jedno jest pewne – wprowadzenie produktu na rynek zgodnie z literą prawa jest skomplikowane i wymaga asysty eksperta. Warto zatem zadbać o pomoc prawną.

Eksport

Eksport

Masz konkretny problem w eksporcie swojego produktu lub dopiero planujesz rozpoczęcie ekspansji zagranicznej? Nie wiesz jak przygotować produkt zgodnie z wymogami danego rynku zagranicznego? Potrzebujesz pomocy przy wprowadzeniu produktu na rynek? Zagraniczny kontrahent lub organ administracji ma zastrzeżenia do Twojego produktu? Możesz na nas liczyć.

Umowy i reklamacje

Umowy i reklamacje

Potrzebujesz dobrej umowy zabezpieczającej Twoje interesy i ograniczającej niepotrzebne ryzyka prawne? Nie masz pewności, czy proponowany przez Twojego kontrahenta zapis jest dla Ciebie bezpieczny? Klient chce reklamować Twój produkt, ale Ty się z nim nie zgadzasz? Konsument grozi, że w przypadku braku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji opisze sprawę w mediach społecznościowych? Ktoś rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o Twoim produkcie?

Biuletyn Product Law

Biuletyn Product Law

Chcesz być na bieżąco z istotnymi zmianami prawa dotyczącymi Twoich produktów? Nie chcesz być zaskoczony nowymi wymogami i obowiązkami? Biuletyn Product Law jest dla Ciebie.

czekamy na ciebie napisz do nas

Nasze usługi kierujemy do wszystkich producentów, przetwórców, pośredników, dystrybutorów, importerów i eksporterów. Pomagamy wszystkim – od międzynarodowych korporacji po startupy.