SPECIALIST LEGAL ASSISTANCE LAW FOR THE SECTOR OF FMCG

We focus on providing legal assistance to entrepreneurs from the FMCG sector. Our point of reference is the product and its path from design through production to consumer use - and our task is to legally secure this process.

OFFER MATCHED TO YOUR PRODUCT

Specialization allows us to understand well the problems of clients and their business, which is crucial in modern and effective legal assistance. We prefer to resolve all disputes, including those with official control bodies and competitors, in pre-litigation, but if the interests of our clients so require – we effectively represent them in courts.

Areas of support

Cosmetics / hygiene products
Cosmetics / hygiene products
Animal feed and pet food
Animal feed and pet food
Hemp products
Hemp products
Medical devices
Medical devices
Smoking/vaping products
Smoking/vaping products
Fertilisers and active substances
Fertilisers and active substances
Chemical substances
Chemical substances
Packaging
Packaging
Other products
Other products

NASZE INICJATYWY PRZEWODZIMY WAŻNYM SPRAWOM

Otoczenie biznesowe szybko się zmienia, nie możemy stać w miejscu. Dla lepszego zabezpieczenia naszych klientów dostarczamy wsparcia w kilku nowych obszarach – mediacje i arbitraż na rynku spożywczym, obsługa prawna i compliance innych produktów żywnościowych oraz średnio i długoterminowe planowanie strategiczne dla branży spożywczej.

Mediacja i arbitraż

Wobec niedomagań sądownictwa publicznego stwierdziliśmy, że sami zaproponujemy rozwiązania alternatywne w zakresie rozwiązywania sporów dla branży spożywczej. Powołaliśmy fundację, która prowadzi centrum mediacyjne i sąd polubowny. Dostarczamy usługi w zakresie rozwiązywania sporów - taniej, szybciej, przez specjalistów i z zachowaniem poufności, a także w obszarze zabezpieczenia eksportu.

FOOD 2050

Tworzymy platformę ekspercką skierowaną do firm, które podejmują wyzwania reorientacji swoich działań w związku ze zmianami i wyzwaniami stojącymi przed sektorem spożywczym. Usługi doradcze i raporty pozwolą producentom żywności być na bieżąco z trendami na światowym rynku żywności, a przede wszystkim przygotują na firmy na scenariusze przyszłości.

FOOD LAW

Żywność to główny przedmiot naszego wsparcia prawnego - skupiamy się na pomocy prawnej przedsiębiorcom branży spożywczej. W odróżnieniu od typowych kancelarii prawnych, specjalizujemy się w prawie żywnościowym i dziedzinach pokrewnych, niezbędnych do zabezpieczenia interesów naszych klientów.

NASI KLIENCI ZOBACZ Z KIM PRACOWALIŚMY

EKSPERCI PRAWA PRODUKTOWEGO

Zespół Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego tworzą prawnicy, radcy prawni, adwokaci i aplikanci do tych zawodów, a także technologowie żywności i audytorzy systemów jakości. Często są to jednocześnie pracownicy naukowi i dydaktycy polskich uczelni wyższych.

DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ SZKOLENIA

Next training

NEWS

czekamy na ciebie napisz do nas

Nasze usługi kierujemy do wszystkich producentów, przetwórców, pośredników, dystrybutorów, importerów i eksporterów. Pomagamy wszystkim – od międzynarodowych korporacji po startupy.